15 השפעות פורצות דרך לטיפול בתא לחץ

תא לחץ » 15 השפעות פורצות דרך לטיפול בתא לחץ

15 השפעות פורצות דרך לטיפול בתא לחץ

נשימת חמצן טהור מוכרת כבר שנים רבות כטיפול בעל סגולות רפואיות יוצאות דופן, שלא הרפואה הקונבנציונלית ולא הרפואה האלטרנטיבית מסוגלות להביא לאותה תוצאה של החלמה ממצבים רפואיים קשים, שלעיתים היא מוחלטת לחלוטין. הגישה בטיפול זה היא פורצת דרך כיוון שהיא מאלצת את הגוף לרפא את עצמו, ולא באמצעות התערבות כירורגית או ביצוע פעולות פולשניות ואף לא באמצעות חומרים חיצוניים, כגון תרופות או צמחי מרפא.

ההשפעה העצומה של הטיפול בחמצן מוכרת מאוד בעולם וגם קיבלה הכרה על ידי משרד הבריאות בארץ, שאישר את הטיפול בלחץ חמצן גבוה כהתוויה רפואית מוכרת עבור מספר מצבים, בהם טיפול זה הוכח כתורם באופן משמעותי להחלמתם. חשוב לדעת שיש מצבים בהם הטיפול מבוצע באופן מיידי כטיפול חירום מציל חיים, כמו במקרים של שאיפת עשן ,וישנם מקרים בהם הטיפול הוא אלקטיבי ומבוצע על פי המלצת הרופאים ובתיאום מראש. כדי למקסם את השפעת החמצן לרוב הטיפול ניתן כסדרת טיפולים, ולא כטיפול חד פעמי.

הטיפול בנשימת חמצן טהור מתבצע בתא לחץ והוא מוכר כבר מעל 100 שנים. הוא החל כטיפול לנפגעי תאונות צלילה, אך החל לתפוס תאוצה משנות ה-60 של המאה ה-20 עבור מגוון רחב ונוסף של מצבים רפואיים. במהלך עשרות השנים בהן נעשה שימוש בטיפול זה, נצבר ידע רב בנושא ונעשו מחקרים רבים המלמדים כיום על ההשפעות הטיפוליות החיוביות שיש לנשימת חמצן בלחץ גבוה על הגוף. בין המחקרים שבוצעו ועדיין מבוצעים ניתן למנות נושאים כגון השפעות החמצן על הפעילות המוחית, על פעילות הלב, על פעילות התאים וגם על השפעתו הקוגניטיבית.

כיצד מתבצע הטיפול בתא לחץ

משמעותו של טיפול בחמצן בלחץ גבוה היא נשימת חמצן או תערובת גזים אחרת, בלחץ הגבוה מהלחץ האטמוספרי. הטיפול מתבצע הן כטיפול תומך והן כטיפול מרפא עבור עשרות רבות של מצבים רפואיים ומוגדר גם כרפואה היפרברית. טיפול זה מבוצע בתא לחץ, לתוכו מוזרם החמצן ובו שוהה המטופל ונושם את החמצן, לרוב באמצעות מסיכה אישית, ובהתאם ללחץ ומשך הזמן שנקבע עבורו על ידי הרופאים. הרופאים גם קובעים את כמות הטיפולים הנדרשת. במהלך זמן זה, נושם המטופל את החמצן, שדחיסותו כאמור גבוהה מהרגיל, וחדירת החמצן לגוף משמשת לטיפול בבעיה הרפואית.
לפני הטיפול עובר המטופל ראיון ואבחון המסייעים לקבוע את תוכנית הטיפולים המותאמת עבורו, בכדי להביא לתוצאות מיטביות.

מה קורה בגוף בעקבות נשימת חמצן בלחץ גבוה?

עם כל נשימה ונשימה, כמות החמצן בגוף הולכת וגדלה. כאשר מולקולות חלבון ההמוגלובין, שתפקידן לשאת את מולקולות החמצן בדם כבר "בתפוסה מלאה", לחמצן אין בעצם ברירה אחרת, אלא להתמוסס לתוך פלסמת הדם. כך נוצר מצב בו הדם רווי בחמצן וחמצן זה מגיע לכל תא ותא בגוף, גם לתאים שנפגעו ולא קיבלו חמצן במשך זמן רב. בין הסגולות שטיפול זה מביא עמו ניתן למצוא התמיינות של תאי גזע המאפשרים ייצור ובניה של כלי דם חדשים במקום כלי דם שנפגעו, יצירת תאי דם לבנים חדשים שתפקידם להילחם במחלות וזיהומים, חידוש חילוף החומרים המסייע לניקוי הגוף מרעלים וזיהומים וכן המשך חלוקת תאים, כך שתאים חולים או מנוונים מוחלפים בתאים בריאים, במקומות בהם נוצר נזק לרקמה.
במאמר זה נמנה מספר מצבים רפואיים עבורם הוכח הטיפול ההיפרברי כטיפול המספק פתרון רפואי, החל מהקלה בתסמינים ועד ריפוי מלא, במקרים בהם טיפולים אחרים לא סיפקו את המענה הרפואי הדרוש.

1. סוכרת ופצעים קשיי ריפוי: ניסיון של עשרות שנים בטיפול היפרברי, מצא שרמות החמצן הגבוהות המוחדרת לגוף מסייעות לחידוש הרקמות על ידי חדירת החמצן לתאים. בטיפול זה מתחדש חילוף החומרים התאי ונוצרים כלי דם חדשים ובכך משתפרת זרימת הדם לרקמות הפגועות. טיפול זה יעיל במיוחד כנגד פגיעות שגורמת מחלת הסוכרת וכנגד פצעים קשיי ריפוי. הטיפול מפחית את הצורך בכריתת איברים, מסייע בהחלמת פצעים קשיי ריפוי ותורם לטיפול בזיהומים הנלווים להם ומניעתם.

2. כוויות, צלקות ודחיית שתלי עור: הטיפול בתא לחץ ניתן לעיתים כטיפול ראשוני ומציל חיים לנפגעי כוויות בדרגות שונות. מחקרים מלמדים ששהייה בתא לחץ בפרק זמן של עד 72 שעות מרגע הפגיעה הראשוני מסייע בצמצום נזקי הכוויות ומעודד את התאים באזורים שנפגעו ובאזורים הסמוכים להם לחזור לפעולה. הטיפול בחמצן הרווי והשיפור בזרימת הדם מאפשר לרקמות חדשות לצמוח, מסייע ולצמצם זיהומים הנגרמים במקרים של כוויות ופצעי חום ומקצר את משך ההחלמה. השפעה דומה יש לטיפול זה במקרים בהם עלולה להתרחש דחייה של שתלי עור. הטיפול אף עוזר למנוע סיבוכים ומצמצם את הסיכון בהישארות צלקות.

3. טיפול בחולי סרטן שעוברים הקרנות: בנזקים החמורים הנגרמים כתופעות לוואי של טיפולי הקרנות (נזקי רדיותרפיה), ניתן לטפל באמצעות תא לחץ. דווח כי מטופלים חולי סרטן החלימו ברקמות ובאזורים בהם הקרינה פגעה בצורה אקוטית בזכות הטיפול בחמצן. ככל הידוע, זהו הטיפול היחיד המסייע להקלה ושיפור פגיעות הקרינה ברקמות בריאות.

4. דלקות כרוניות: טיפול בתא לחץ הוכח כטיפול מרכזי ויעיל בדלקות כרוניות. במיוחד הוכחה יעילותו לטיפול בדלקות כרוניות וחוזרות בעצמות, בגידים ובמיסב העצם.

5. אורתופדיה ופציעות ספורט: בעיות אורתופדיות ופציעות ספורט הן קבוצה רחבה של פציעות הכוללות, בין היתר, שברים בעצמות, נקעים בגפיים, פציעות ברצועות ופגיעות בשרירים. הטיפול בחמצן בלחץ גבוה מזרז את ההחלמה מפציעות אלו, לעיתים אף עד למחצית זמן ההחלמה ללא טיפול. הטיפול בתא לחץ מזרז את ההחלמה מניתוחים אורתופדיים כגון ניתוחי מניסקוס, סחוס וגיד. בנוסף, שיעור ריפוי גבוה ביותר, בזכות שימוש בתא לחץ, נמצא עבור מחלות כגון בצקת בעצמות, נמק אספטי של העצם בשלבים 1 ו-2 וכן עבור שברים שאינם מתאחים.

6. שבץ מוחי, פגיעות טראומטיות בחוט השדרה ומחלת טרשת נפוצה: לאחר שבץ איסכמי, פגיעות טראומה בחוט השדרה וכתוצאה ממחלת טרשת נפוצה נגרמים לגוף נזקים רבים. שיעורי ריפוי גבוהים למחלות אלו נרשמו בזכות הגעת חמצן לתאים שנפגעו עקב חסימה או לחץ שהופעל עליהם. הטיפול בתא לחץ מעורר את התאים ומעודד אותם לבצע תהליכי חילוף חומרים, מאיץ בגוף ליצור כלי דם חדשים במקום אלו שניזוקו, להפחית בצקות וזיהומים ומסייע לשיפור התפקוד הקוגניטיבי

7. אובדן שמיעה וראיה: במקרים רבים של אובדן שמיעה הנובע מליקוי שמיעה תחושתי עצבי, הטיפול בחמצן בלחץ גבוה הצליח להשיב את השמיעה באופן מלא. במקרים רבים של מחלות חסימתיות של כלי הדם שגרמו לפגיעה ובראיה ואף לאובדן ראיה, נרשם שיעור גבוה של הצלחה בתיקון הראיה למטופלים שעברו טיפול בתא לחץ.

8. מחלות ניווניות של המוח: בין המחלות הניווניות של המוח נמצאות מחלות הדמנציה למיניהן, כולל אלצהיימר, מחלת הפרקינסון ועוד מספר מחלות. על אף התסמינים שעשויים להיות שונים או דומים, המאפיין את כל המחלות האלו הוא התנוונות איטית ומוות של תאי המוח. מחקרים שבוצעו על חולים במחלת האלצהיימר וכללו טיפול בחמצן היפרברי, הראו הפחתה ברמת הדלקת בתאי המוח ובמערכת העצבים, שיפור את ברמת ההיפוקסיה (שיפור ברמת החמצן בתאים) והשפעה במישור הפתולוגי והקוגניטיבי. חוקרים ורופאים מגדירים כיום את הטיפול בתא לחץ להאטה ואולי אף מניעה של מחלות ניווניות של המוח כטיפול מהפכני ופורץ דרך.

9. חיזוק מערכת החיסון ובריאות הגוף: לטיפול של נשימת חמצן בלחץ גבוה יש השפעה כללית חיובית על רמות האנרגיה של הגוף ועל תפקוד יעיל וחיוני יותר של מערכות הגוף השונות, בהן המערכת החיסונית. חילוף החומרים התאי, המסייע בסילוק פסולת ויצירת תאי דם לבנים חדשים הנלחמים בזיהומים, תורם בד בבד גם להעלאת רמת האנרגיה אותה חווים המטופלים. הטיפול תורם משמעותית להאצת תהליכי הריפוי בגוף, לבריאות הגוף וחיזוקו, מביא לרוגע והפחתת עייפות, ואף לכושר גופני טוב יותר וסיבולת משופרת .

10. בעיות זיקפה: עקב מחלות וכתוצאה מהגיל העולה, נוצרות לעיתים הפרעות בתפקוד המיני המתבטאות בבעיות זיקפה. דיווחים של מטופלים על השפעת הטיפול בחמצן גם על התפקוד המיני ושיפור בבעיות הזיקפה מהן סבלו עקב בעיות בכלי דם וכן מחקרים נוספים שבחנו את בנושא, מצאו ששיפור באספקת הדם לאיברי המין, הנוצרת בשל הטיפול ההיפרברי מאפשרת למטופלים להגיע לתפקוד מיני משופר ולשפר את חיי המין שלהם. הטיפול בתא לחץ תרם להחלמה קבועה וממושכת וזאת בניגוד לטיפולים תרופתיים שהשפעתם על הזיקפה היא זמנית בלבד.

11. פיברומיאלגיה: הטיפול ההיפרברי, המעשיר את תאי הגוף בחמצן, מסייע לטיפול בתסמונת הכאב הכרוני בכך שהוא מחדש את תאי המוח ומעורר את הפעילות המוחית ובכך הוא משפיע על מנגנון עיבוד הכאב במוח שפגיעתו משפיעה על הלוקים במחלה.

12. אוטיזם: הספקטרום האוטיסטי כולל מגוון של ליקויים הקשורים ביצירת תקשורת בינאישית. הפרעות אלו יכולות להופיע בצורה קלה ולאפשר תפקוד גבוה אך גם בצורה קשה ולגרום ללוקה בהן לתפקוד עצמאי נמוך. מחקרים שבוצעו על ילדים הלוקים באוטיזם שטופלו בתא לחץ, הראו נסיגה בדלקות באזורים מסוימים במוח שהתגלו בסריקות מוח כדלקות האופייניות ללוקים באוטיזם. סדרת של כ 40 עד 60 טיפולים בתא לחץ הביאה לשיפור מפתיע ביכולת התפקוד הכללית של ילדים הסובלים מאוטיזם, החל ממודעות לתחושות פנימיות, יצירת קשר עין ואף יכולת לקיים תקשורת בינאישית באופן משופר.

13. קשב וריכוז: הידע הנצבר ממחקרים על הפרעות קשב וריכוז והצלחת הטיפולים בתא לחץ על הסובלים מנזקים מוחיים הביאו חוקרים לנסות את הגישה טיפולית החדשנית הזו על הלוקים בהפרעות קשב וריכוז. הורים מספרים שלאחר מספר טיפולים בחמצן היפרברי,ילדים הסובלים מ-ADD הראו יכולות ריכוז וזיכרון משופרות, הצליחו להיות ממוקדים והתבטאו באופן רהוט יותר. לטיפול גם הייתה השלכה חיובית על האינטראקציה החברתית בבית הספר ומחוצה לו.

14. שיתוק חמור בעצב הפנים: המכונה גם שיתוק על שם בל, פציאליס או בלס פלסי, נגרם כתוצאה מהפרעה עצבית הגורמת לחולשה ואף שיתוק שרירי הפנים. לעיתים תופעה חולפת מעצמה לאחר מספר שבועות אך קיים ניסיון קליני שהוכיח שטיפול בתא לחץ הניתן מספר שעות או ימים בודדים לאחר האירוע, מסייע בשיקום.

15. טיפולים קוסמטיים ואנטי אייג'ינג (האטת זיקנה): טיפול בנשימת חמצן בלחץ גבוה הינו טיפול מוביל כיום בעולם טיפולי האנטי אייג'ינג, טיפול הקוסמטיקה ובתחום הטיפולים הפלסטיים, האסתטיים והקוסמטיים. גישה טיפולית ייחודית זו מבטיחה ייצור מוגבר של קולגן וחידוש כלי דם. לשני אלו תפקיד במניעת הזדקנות מוקדמת. לטיפול הזה השפעה נוגדת חמצון (אנטי אוקסידנטית) ולכן הוא מסייע בנטרול רעלנים מזיקים החודרים לתאי הגוף, לרקמות ולדם. הטיפול מנקה את הגוף ממתכות כבדות, מחזק את מערכות ההגנה נוגדות החמצון של הגוף ומסלק רדיקלים חופשיים מזיקים ובכך מסייע לגוף להיראות צעיר יותר, אנרגטי יותר ובריא יותר. במקרים של ניתוחים קוסמטיים ופלסטיים, תא הלחץ מזרז משמעותית עבור מחלימים מטיפולים אלו את זמן ההחלמה.

לסיכום,
מלבד השפעות הטיפול בתא לחץ על המצבים הרפואיים שהובאו כאן, להגדלת מינון החמצן ברקמות הגוף בצורה מבוקרת, ישנן השפעות חיוביות ובעלות תוצאות ריפוי גבוהות על מצבים רפואיים רבים אחרים. בין מצבים אלו ניתן למצוא טיפולים המעודדים ייצור תאי גזע חדשים במח העצם, טיפול במחלות לב וכלי דם, טפול תומך במהלך טיפולי הפרייה חוץ גופית (IVF) , טיפול בדיכאון וחרדות, ועוד.
רבים מהמצבים שתוארו כאן הינם כרוניים והטיפולים בהם מוגדרים כטיפולים אלקטיביים. כאמור, בראש ובראשונה הטיפול בתא לחץ ניתן כטיפול דחוף ומיידי למצבים בהם נדרשת הצלת חיים בתא, כגון במקרים של הרעלת עשן (שאיפת חד תחמוצת הפחמן), שתלי עור במצוקה, זיהומי עצמות חמורים, תסחיף אוויר ועוד מספר מצבים.
כפי שצוין, בשנים האחרונות הטיפול פורץ את הגבולות הרפואיים וחודר גם לאזורי טיפול חדשים ובהם הרפואה הפלסטית והאסתטית. אנשים בוחרים בטיפול זה כחלופה לסכין המנתחים הפלסטיים וכטיפולים משמרים אחרים וזאת כדי לשמור או לזכות שוב בעור צעיר, מוצק ומתוח ובגוף אנרגטי ובריא.
תהליך הטיפול בתא לחץ הוא טיפול חדשני ופורץ דרך בו החמצן עצמו משמש כתרופה המסייעת בריפוי מצבי תחלואה שונים, בתופעות לוואי ובתסמינים הנובעים ממצבים רפואיים שונים. הוא אף משמש כטיפול תומך ,המסייע להחזיר לגוף את האנרגיה שאבדה לו עקב המחלה או בעקבות טיפולים אגרסיביים. הטיפול מסייע בחידוש תאי הגוף והרקמות, מזרז את ההחלמה ובמקרים רבים מונע את החמרת המחלה.

 

WhatsApp פנה אלינו ב Whatsapp

לקביעת תור בזמינות מיידית מלא פרטים

* אנו שומרים על פרטיותך, לעולם לא נעביר את פרטיך.