בעיות זיקפה ואון

טיפול בתא לחץ עשוי לפתור בעיות זיקפה

טיפולים בתא לחץ ניתנים עבור התוויות רפואיות מוגדרות, שהמחקרים הוכיחו מעל לכל ספק את יעילותם ,בין אם בטיפול בבעיה או מחלה ובין אם בהקלה על תסמינים.

חלק מהטיפולים ניתנים כטיפולי חירום מידיים ומצילי חיים, כמו במקרים של שאיפת עשן ודחיית שתלים וחלק ניתן כסדרת טיפולים אלקטיבית כמו במקרים של נזקי הקרנות לרקמות ועבור טיפול בפצעים קשיי ריפוי, למשל אצל חולי סכרת.

עם הזמן, מטופלים בתא לחץ, שקיבלו טיפול עבור התוויה מסוימת, דיווחו על שינויים ושיפורים במצבים נוספים אשר לא היוו את הסיבה לטיפול היפרברי.

בין הדיווחים, רבים מהמטופלים שיתפו את הרופאים, שחלה הטבה משמעותית בהפרעות זיקפה ובבעיות בתפקוד המיני מהן הם סבלו, לעיתים, כתוצאה מהשפעה של המחלה או התרופות הניטלות בגינה.

שיפור זקפה

כיצד נוצרת זיקפה?

בתהליך הזיקפה, הנוצר כאשר אדם חווה גירוי מיני ורגשי, מעורבים גורמים עצביים הכוללים גירוי בעצבים מקומיים ובעצבי עמוד השדרה ומעורבים גם גורמים הורמונליים. במהלך תהליך הזיקפה, מופרשים הורמונים המגיעים לבלוטת יותרת המוח המעבירה מסרים מתאימים, ביניהם המסר לכלי הדם העורקיים להרפות. הרפייה זו של העורקים גורמת להתרחבותם ובכך גובר זרם הדם  לכלי הדם הקטנים הנמצאים באברים שונים ובהם הפין והאשכים. במקביל, להתרחבות כלי הדם העורקיים, כלי הדם הורידיים הולכים ונדחסים. שילוב זה יוצר כליאה של הדם בפין והתוצאה היא זיקפה.

מכאן, כאשר נפגעת זרימת הדם ולאיבר המין לא מגיע מספיק חמצן, האדם חווה בעיות בתפקוד המיני. סטטיסטית ידוע שכשליש מבעיות הזיקפה נגרמות עקב בעיות של זרימת דם.

 

מהם הגורמים העשויים להשפיע ולגרום לבעיות זיקפה?

ישנם גורמים רבים העשויים להפריע לתהליך הזיקפה. ביניהם תהליכים ביולוגיים טבעיים, כגון הגיל העולה ועמו הירידה בתפקוד הפיזיולוגי  אבל גם מחלות כרוניות ואחרות, תרופות ומצבים נפשיים.

ככל שהאדם מתבגר, הסיכוי שלו לחלות במחלות כרוניות עולה. לכן, בעיות זיקפה נפוצות יותר בגילאים מבוגרים.

בעיות בזיקפה עשויות להיווצר גם עקב מחלות העלולות לפגוע בכלי דם קטנים, המצויים גם באברי המין. בין מחלות אלו ניתן למצוא את מחלת הסוכרת ומחלות יתר לחץ דם.

רמה נמוכה או חוסר בטסטוסטרון, הורמון המין הגברי, משפיעים אף הם.

תרופות שונות כגון תרופות ליתר לחץ דם, לבעיות קצב לב ותרופות נוגדות דיכאון עלולות גם הן לגרום לבעיות בזיקפה.

בנוסף, רצוי להימנע מגורמי השפעה נוספים, כגון: השמנת יתר, עישון סיגריות וסמים וכן צריכת אלכוהול בכמות גדולה, אשר גורמים כולם למחלות המביאות לפגיעה בתפקוד המיני.

כיצד פועל תא לחץ וכיצד הרפואה ההיפרברית תורמת לריפוי והחלמה?

תא לחץ הוא מבנה העשוי מחומרים עמידים אליו נדחס חמצן טהור בלחץ גבוה, הנקרא חמצן היפרברי. לחץ חמצן זה גבוה מהלחץ האטמוספרי אותו אנו נושמים. האוויר שאנו נושמים מכיל תערובת גזים בה החמצן מהווה כ-21% בלבד. בתא לחץ רמות החמצן גבוהות בהרבה.

מטופלים השוהים בתא הלחץ, היכול להכיל מספר אנשים בו זמנית, נושמים את החמצן הדחוס באמצעות מסיכה אישית. כלומר, זה אינו טיפול פולשני. עם כל נשימה, כמות החמצן בגוף עולה ומתמוססת לתוך פלסמת הדם. כך זרם הדם נושא עמו את החמצן לכל חלקי הגוף ולכל הרקמות וכלי הדם, גם המרוחקים והקטנים ביותר.

טיפול זה הוכח כמחדש את הנשימה התאית ואת חילוף החומרים התאי ובכך מביא לחידוש תאים ורקמות, הטיפול מסייע גם בהרחבת כלי דם וביצירת כלי דם חדשים התורמים לריפוי.

האם השיפור בבעיות זיקפה נובע מהטיפול בתא לחץ?שיפור הזקפה

כאמור, כשליש מבעיות הזיקפה נגרמות כתוצאה מבעיה באספקת דם וחמצן לאיבר המין עקב הגורמים שצוינו.
רבות מהתרופות הניתנות כיום לבעיות זיקפה מבוססות על העיקרון של הרחבת כלי הדם באזור איבר המין
וזאת כדי לאפשר ליותר חמצן ודם להגיע אליו. השפעת תרופות אלו היא לרוב רגעית.

תהליך דומה מתרחש בגוף בעת נשימת חמצן היפרברי. נפח החמצן בדם עולה ונישא עם זרם הדם וכך מגיע וחודר לכלי דם, גם הקטנים ביותר,
מרחיב אותם ואף מחדש ומסייע ליצירת כלי דם חדשים.
הפעולה של יצירת כלי דם חדשים (תהליך הנקרא: אנגיוגנסיס) מתרחשת בעזרת התמיינות תאי גזע.
התמיינות תאי הגזע מתרחשת אף היא בזכות רמות החמצן הגבוהות בגוף. בניגוד לתרופות שהשפעתן רגעית, הטיפול ההיפרברי מביא לשיפור קבוע ומתמשך.

בעקבות הדיווחים של מטופלים על השפעת הטיפול בחמצן גם על התפקוד המיני ושיפור בבעיות הזיקפה מהן סבלו,
בוצעו מחקרים נוספים ייעודיים שבחנו את הנושא, ונמצא שתהליך האנגיוגנסיס משפר את הזיקפה.
הטיפול הניסיוני לטיפול בעיות זיקפה באמצעות תא לחץ, כלל כ-40 טיפולים בני שעה כל אחד והמטופלים דיווחו על שיפור ביכולת להשיג זיקפה, שיפור במידת הזיקפה ושיפור ביכולת לשמר זיקפה.

לסיכום

עם הגיל העולה או עקב מחלות, נוצרות לעיתים הפרעות בתפקוד המיני המתבטאות בבעיות זיקפה. לבעיות אלו השפעה על תחושת הגבריות. מלבד תרופות, שלרוב מספקות מענה רגעי, קיימת האפשרות לטיפול בתא לחץ. לטיפול באמצעות נשימת חמצן נקי נמצאו השפעות מרחיקות לכת לטווח הארוך על בעיות בזיקפה, במידה ונגרמו עקב מחסור בדם וחמצן לאיבר המין.

סדרת טיפולים של נשימת חמצן טהור תסייע בריפוי כלי הדם הקטנים ואף יצירת כלי דם קטנים חדשים ברקמת איבר המין ותאפשר למטופל להגיע לתפקוד מיני משופר.

לקביעת תור בזמינות מיידית מלא פרטים

WhatsApp פנה אלינו ב Whatsapp

לקביעת תור בזמינות מיידית מלא פרטים

* אנו שומרים על פרטיותך, לעולם לא נעביר את פרטיך.