אנטי אייג'נג – מניעת הזדקנות מוקדמת

תא לחץ » טיפולי תא לחץ » טיפולי תא לחץ » אנטי אייג'נג – מניעת הזדקנות מוקדמת

מניעת הזדקנות מוקדמת – אנטי אייג'נג

רבים מאיתנו מכירים את המושג "אנטי-אייג'ינג" (באנגלית: anti-aging), שבתרגום חופשי לעברית משמעותו "נגד הגיל" או "אל-הזדקנות", בעיקר מעולם הטיפולים הקוסמטיים. הזדקנות העור היא תהליך ביולוגי המושפע מגורמים פנימיים וחיצוניים ועור מקומט ונפול הוא הסממן החיצוני הבולט ביותר.
אולם המונח אנטי-אייג'ינג מכיל בתוכו הרבה יותר מאשר רק עור מוצק ומתוח.
מחקרים רבים נערכים במטרה למצוא את תרופת הפלא שתעצור אותנו מלהתבגר ותשאיר אותנו צעירים ויפים לנצח. בין התחומים שנחקרים ניתן למצוא מחקרים בנושאי מניעת מחלות ניווניות ומחלות של הזיקנה, שיבוט והחלפת חלקי גוף, מציאת דרכים של הגוף לתקן ולחדש את עצמו (למשל, באמצעות ייצור והתמיינות תאי גזע ותאים עובריים חדשים) ועוד. המדענים מנסים למצוא פתרונות באמצעות תחומים כמו ביוכימיה וננוטכנולוגיה וכן בעזרת גישות שונות, כגון: תזונה ותוספי מזון, נטילת נוגדי חימצון, טיפולים הורמונליים, תיקון מולקולרי, התחדשות תאים ואפילו עריכת הגנום ועירוי דם צעיר. בין הטיפולים הניתנים כיום ניתן למצוא טכניקות פולשניות ושאינן פולשניות.
הטכנולוגיה המערבת נשימת חמצן היפרברי כטיפול אנטי-אייג'ינג היא גישה טיפולית חדשנית ההולכת ותופסת תאוצה. הניסיון המצטבר והיתרונות שמביאה עמה הרפואה ההיפרברית כטיפול למצבים רפואיים רבים ומגוונים מנווטים כיום גם לתחומים של רפואת העור והפלסטיקה ותחומי האסתטיקה והקוסמטיקה.

מהו חמצן היפרברי?

האוויר שאנו נושמים מכיל תערובת של גזים שונים. מתוכם החמצן, ההכרחי לקיומנו, מהווה רק כ 21%. השאר, כ- 79%, הינם גזים שונים. אוויר זה, עקב החיים המודרניים הסובבים אותנו, הוא גם לרוב אינו נקי ומכיל גורמי זיהום. רמות החמצן הנמוכות משפיעות על כל התאים בגופינו ועל התפקוד שלנו והדבר מתבטא בעייפות, חוסר אנרגיה, מראה עור עייף ומקומט וכמובן מהווה פגיעה במערכת החיסונית שלנו שהולכת ונחלשת ומתקשה להילחם בזיהומים.
חמצן היפרברי הוא חמצן טהור שריכוזו באוויר גבוה בהרבה מ- 21% וניתן לקבלו באופן של פעפוע החמצן דרך העור או על ידי נשימה. במצב בו החמצן הטהור בריכוז גבוה חודר לגוף בעזרת מנגנון הנשימה שלנו והוא משמש כגורם ריפוי טבעי.

במצב רגיל, החמצן שאנו נושמים נישא עם זרם הדם באמצעות חלבון ההמוגלובין, הנמצא בתאי הדם האדומים. כך החמצן מגיע לתאים השונים המרכיבים את אברי הגוף והרקמות וכמובן העור. בעת נשימת חמצן היפרברי, עם כל נשימה שהמטופל לוקח, כמות החמצן בריאות הולכת ומצטברת עד שנוצר בגוף מצב של "עודף חמצן" וכל תאי הדם האדומים רווים בו. במקרה זה, עודפי החמצן מומסים לתוך הפלזמה, שהיא הרכיב הנוזלי של הדם. כך מערכת הדם בגופינו מזרימה יותר ויותר חמצן לכל התאים והרקמות בגופינו וגם תאים שלא "זכו" לקבל חמצן זמן רב ונפגעו בשל כך מקבלים כעת חמצן ו"מתעוררים לחיים".
התאים מסוגלים כעת לבצע חילוף חומרים תאי ובכך מסלקים מתוכם רעלנים וזיהומים שהצטברו בהם ומחליפים אותם בחמצן נקי. הם גם מסוגלים לייצר אנרגיה ולהתחלק לעוד ועוד תאים בריאים.
עודף החמצן מסייע בדרכים נוספות: הוא מאפשר לתאי גזע להתמיין ולבנות רקמות וכלי דם חדשים במקום כלי דם ישנים שנסתמו או התנוונו והוא מסייע בייצור תאי דם לבנים חדשים, אלו אותם תאים הנלחמים בזיהומים ומהווים חלק הכרחי במערכת החיסונית שלנו.

כיצד מתבצע הטיפול ההיפרברי למטרות אנטי-אייג'ינג?

הטיפול ההיפרברי ניתן באמצעות תא לחץ, שהינו מבנה בעל מראה גלילי העשוי מחומרים עמידים, ולתוכו מוזרם החמצן הנקי בלחץ גבוה.
קיימים מספר סוגים של תאי לחץ: תא לחץ לאדם בודד ותא לחץ מרובה-מושבים למספר מטופלים. בתא לחץ מרובה-מושבים המטופל נושם את החמצן באמצעות מסיכה אישית.
הפרוטוקול הטיפולי למטרות אנטי-אייג'ינג כולל סידרה של כמה עשרות טיפולים (כ-60 טיפולים) באורך של בין שעה לשעתיים כל טיפול. לרוב יש לבצע את הטיפולים ברציפות 5 ימים בשבוע.
עם זאת, כמות הטיפולים, משך כל טיפול ולחץ החמצן יקבעו באופן אינדיבידואלי עבור כל מטופל בהתאם למצבו הבריאותי.

השפעת הטיפולים בחמצן היפרברי על תהליכי הזדקנות בגופנו

כאמור, השימוש בטכנולוגיה של הרפואה ההיפרברית נמצא כמאט את תהליכי ההזדקנות ומאריך חיים. גישה טיפולית ייחודית זו, שאינה אגרסיבית או פולשנית, המתבססת על החמצן הנקי כתרופה טבעית, מספקת פתרונות למגוון עצום של תהליכי הזדקנות, שהמיוחד בכולם הוא שהגוף מחדש את עצמו ואינו נעזר בתרופות, ניתוחים או כל חומר חיצוני אחר.
התאים המתחדשים והתהליכים השונים המתעוררים בגוף מגבירים את ייצור חלבון הקולגן שהולך ופוחת עם השנים. חלבון הקולגן הוא החלבון השכיח ביותר בגוף והוא האחראי להעניק לעורנו מראה מתוח וצעיר.
חילוף החומרים התאי מסייע בניקוי הגוף מרעלים ומתכות כבדות ובסילוק רדיקלים חופשיים, כך שבעצם הגוף מבצע בעצמו פעילות נוגדת חימצון.
הגברת ייצור תאי הדם הלבנים מאפשרת את חיזוק המערכת החיסונית ומערכות ההגנה בגופינו הנלחמות בחיידקים וזיהומים.
טיפולים בחמצן ההיפרברי הראו תוצאות חיוביות וגבוהות של שיפור בבעיות בתפקוד המיני.
החמצן מגיע עם זרם הדם גם לתאי המוח ומסייע בשיפור היכולות הקוגניטיביות בהן זיכרון, יכולת לימוד, שיפור קשב וריכוז, שיפור זמני תגובה וכדומה. טיפולים ניסיוניים הראו גם יכולת להאט תהליכי ניוון מוחיים כגון אלצהיימר ופרקינסון.
הטיפול מפחית את תחושת העייפות ומעלה את רמות האנרגיה של הגוף. כתוצאה מכך הגוף מתפקד באופן יעיל יותר. האנרגיה המתחדשת מביאה לרוגע ואף שיפור בכושר הגופני, בחוזק הגוף ובסיבולת.

לסיכום,

למניעת הזדקנות מוקדמת השלכות לא רק על המראה החיצוני, אלא הוא בעל חשיבות מכרעת עבור קיום איכות חיים משופרת, מלאת אנרגיות ונטולת מחלות.
טיפול בחמצן היפרברי למטרות אנטי-אייג'ינג הוא כיוון טיפולי אלקטיבי חדשני וייחודי שהולך ותופס תאוצה ומהווה חלופה לטיפולים אחרים הניתנים להאטת תהליכי הזדקנות ומניעתם. הרפואה ההיפרברית מספקת בטיפול אחד, נטול סיכונים ותופעות לוואי, מכלול של פתרונות, החל מהצערת העור, דרך חיזוק הגוף והמערכת החיסונית ועד יכולת משופרת להילחם במחלות ניווניות של הזיקנה כגון דמנציה ופרקינסון.

WhatsApp chat

לקביעת תור בזמינות מיידית מלא פרטים

* אנו שומרים על פרטיותך, לעולם לא נעביר את פרטיך.